skip to Main Content

Minu kogemus kinnitab Jeesuse sõnu, et “alati tuleks palvetada ja mitte tüdida” Lk 18:1.

Ligikaudu kaks aastat tagasi suvel rääkis Eha mulle, et kohtas kodupoe juures üht inimest, keda ta juba ammusest ajast tundis. Too mees oli alatasa alkoholiga hädas olnud, kuid nüüd kujutas endast üpris armetus seisus alkohoolikut. Samas oli tal juba tollest ammusest ajast olemas Jumala tundmine ja nii ütles ta Ehale, et praegugi tunneb ta hommikuti, kuidas Jumal teda mere äärde palvetama kutsub, aga tema paneb selle asemel suitsu ette ja nii jääbki minemata. Mina teadsin (kuid ei tundnud) seda meest ja tema teod ei meeldinud mulle. Mõtlesin kohe, et selle inimese pärast mina palvetama ei hakka. Punkt. Kui ma järgmisel hommikul palvetama hakkasin, siis vaidlesin Jumalaga mis ma vaidlesin, kuid ma ei saanud ignoreerida Tema soovi, et ma ikkagi palvetaksin selle mehe eest. Niisiis liitsin ta oma palvenimekirja selle rühmaga, kus oli juba ees kaks enam-vähem samasuguses alkoholisõltuvuses olevat inimest. Olen sellest ajast peale praktiliselt iga päev palvetanud lisaks teistele inimlikult lootusetutele meestele ka tema pärast.
Märtsikuu lõpunädalal saatis Eha meie koguduse palvelisti palve sellesama mehe pärast, kes on juba mõnda aega olnud täiesti kaine ja soovis palvegruppi tulla. Ma ei tea, kas oskate ette kujutada, mis tunne mul oli – mitte et see mees oleks tänu minule kaineks saanud, vaid mida Jumal tänu eestpalvetele saab teha! Päris kindlasti ei ole mina ainus, kes tema pärast on palunud. Aga ka minule pandi tema pärast palvetamine südamele. Mõtlesin, mis tunne oleks mul praegu, kui ma oleksin jäänud oma arvamuse juurde, et SELLE inimese pärast mina küll paluma ei hakka.
Mulle oli see ka kinnituseks, et ei tohi tüdida palvetamast. Ka siis, kui olukord näib lootusetu ja palvetamine mõttetu. Paljud asjad vajavad valmimiseks aega. Ärme siis väsi ega tüdi ja usume, et Jumal suudab: “Vaata, mina teen hoopis uut: see juba tärkab, kas te ei märka? Ma teen kõrbegi tee, tühjale maale jõed!” Js 43:19. (Jana Rosin, “Kogemuste kotike”, Meie Aeg, mai 2016)

Üleskutse: Tuleta meelde, kas oled lootusetuna tunduva olukorra pärast palvetamise lõpetanud, sest ei ole näinud lahendust, ning esita need palved uuesti Jumalale.

Back To Top