skip to Main Content

Me ei pea hilise vihma pärast muretsema. Kõik, mida peame tegema, on hoidma oma astja puhta ja õigetpidi ning valmistuma taevase vihma vastuvõtmiseks, palvetades: “Lase hilisel vihmal mu astjasse sadada. Lase mulle paista kolmanda ingliga koos oleva aulise ingli valgus. Anna mulle töös osa, lase mul kuulutada, luba mul olla Jeesuse Kristuse kaastööline.” Luba öelda, et niiviisi Jumalat otsides valmistab Ta sind kogu aeg, andes sulle oma armu.

Sul ei ole vaja muretseda. Sa ei pea arvama, et tuleb eriline aeg, mil sind risti lüüakse. Ristilöömise aeg on just praegu. Oma mina peab surema iga päev, iga tund; oma mina tuleb risti lüüa ja siis, kui tuleb aeg, mil Jumala rahvast tõsiselt läbi katsutakse, on igavesed käed sinu ümber. Jumala inglid teevad sinu ümber tulemüüri ja vabastavad su.
Oma mina ristilöömisest ei ole siis enam kasu. Seda tuleb teha enne, kui otsustatakse hingede saatus. Praegu on see aeg, mil oma mina tuleb risti lüüa, aeg, mil tuleb teha tööd, aeg, mil tuleb kasutada kõiki sulle usaldatud võimeid. Just praegu peame tühjendama astja ja puhastama selle kõigest rüvedusest. Praegu peame Jumalale pühenduma. See on meie töö, just käesoleval hetkel.(EGW käsikiri nr 35, 26.09.1891)

Üleskutse: Palveta hilise vihma pärast ning “valmistu taevase vihma vastuvõtmiseks”. Palveta, et annetused, mis homme Kuresaare kirikuhoone renoveerimiseks kokku pannakse, oleksid õnnistuseks sealsele kogukonnale.

Back To Top