skip to Main Content

Kristuse meetod ei ole alati kerge. Ühe nupulevajutusega varjuvad autod eeslinnade garaažide automaat­uste taha. Korterisse sulguvad linnainimesed kohtuvad haruharva oma naabritega. Pikad tööpäevad ei jäta kuigivõrd aega tööväliseks suhtluseks. Kristuse meetod pole aga mingi sündmus, mille jaoks peaksime aega leidma – see on elustiil, mida peaksime elama. See tähendab, et me kujundame selle, millega me tegeleme, kindla eesmärgiga ümber.

Oluline on veeta aega inimestega, kes pole adventistid. Kas käid õhtuti jalutamas? Suurepärane. Kutsu endaga kaasa mõni mittekristlane, või veel parem, liitu kogukonna terviseklubiga. Me saame liituda terve hulga gruppidega: aiandus, margikogumine, raamatuklubi jne. Niisamuti võime me külgkülje kõrval töötada teiste inimestega koos kogukonna teenistuses.

Kas sa sööd iga päev? Vapustavalt tore. Leia võimalusi einestada koos sõprade ja tuttavatega, kes ei ole adventistid. Kultuuriruumis, kus see on vastuvõetav, tehke seda enda kodus. Ent selleks sobib ka pitsarestoran või mõni muu söögikoht. Oluline on siinjuures teada, et just ühise söögilaua taga sõlmitakse parimaid suhteid.

Me ei saa teenida teiste inimeste vajadusi, kui me ei tea, millised need on. See tähendab oma naabrite ja kogukonnaga tuttavaks saamist. See tähendab nendega koos ajaveetmist, nende kuulamist, jälgimist ja nähtust järelduste tegemist. (Gary Krause, Palvenädal 2016 – neljapäev, Meie Aeg, november 2016, lk 23)

Üleskutse: Räägi oma väljavalitud sõbrale Jeesusest ja Tema tegudest meie heaks.

Back To Top